-
شناسه خبر 218

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه با دسترسی آسان به امکانات ارتباطی پیشرفته سرعت تبادل اطلاعات و اخبار بسیار افزایش یافته است، گفت : ارتقاء سواد رسانه ای فرماندهان از ضروریات جامعه امروز است.

سردار اسکندر مومنی در نشست هم اندیشی میز رسانه و افکار عمومی مرکز مطالعات راهبردی ناجا، با بیان اینکه امروزه با گسترش وسایل ارتباط جمعی و پیشرفت تکنولوژی هر فردی می تواند یک "رسانه"  باشد، اظهار کرد : با دسترسی آسان به امکانات ارتباطی پیشرفته،  سرعت تبادل اطلاعات و اخبار بسیار افزایش یافته است.

وی با ذکر مثالی در خصوص چگونگی فرایند تبادل اطلاعات و اخبار،  افزود : ممکن است حادثه ای در محلی رخ دهد و فردی با بهره گیری از شبکه های موبایلی و اینترنتی، بخشی از فرایند حادثه را در معرض دید همگان قرار دهد،  این درحالی است که تمام واقعیت منعکس نشده، بازخوردهایی نیز در پی داشته باشد.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد : رسانه ها در انعکاس اخبار همواره رسالت خطیر بر عهده دارند و باید با در نظر گرفتن "مصالح جامعه ، صداقت و امانت داری " اخبار و اطلاعات را منعکس کنند.

سردار مومنی در ادامه با اشاره به ماموریت های نیروی انتظامی، ضرورت انعکاس اخبار، اطلاعات درست و دقیق و به موقع اضافه کرد: سیاست های کلان رسانه ای نیروی انتظامی باید تعریف و تدوین شود.

وی با تاکید براینکه ارتقاء مهارت رسانه ای از الزامات است ، ادامه داد : باید با برگزاری کارگاه های ارتباطی و رسانه ای، در مسیر ارتقاء سواد و مهارت رسانه ای حرکت کنیم تا اطلاعات این حوزه به درستی به مخاطبان منعکس شود.

وی مطرح کرد : بهره گیری از ابزارهای نوین ارتباطی با تسلط بر دانش و مهارت رسانه ای کارآمد است، تولید و تهیه برخی برنامه های رسانه ای در ارتقاء آگاهی مردمی و کمک به ماموریت های ناجا موثر است. گاهی با کاراکتر سازی در برنامه های تصویری می توانیم در مسیر ارائه اطلاعات و آگاهی بخشی عمومی به درستی گام بر داریم.

براساس گزارش سایت پلیس، وی در پایان مجهز بودن به دانش رسانه ای را از الزامات جامعه امروز دانست.

 

کانال تلگرام فرتاک بپیوندید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار